Wukanizacja Car-But Kocoń i Nakonieczna Sp.J.

😎

  Szybki serwis mechaniki i elektryki samochodowej.

👍

Każdy klient ma możliwość umówienia wizyty do warsztatu, korzystając z formularza

w DobryMechanik.pl

Wulkanizacja Car-But Driver Lublin

 

 

 

 

opony i felgi

Spółka Car-but powstała 4 września 1992 roku.  Założyciele: Krzysztof Jabłoński i Jacek Kocoń przez 30 lat nadawali jej obecny charakter i rolę na lubelskim rynku opon, felg i usług wulkanizacyjnych.

Od 1 stycznia 2022 firmę przejęło młode pokolenie: mgr inż. Florentyna Jabłońska-Nakonieczna i mgr inż. Wiktor Kocoń którzy przez wiele ostatnich lat ją zarządzali zdobywając zaufanie Klientów.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych klientów wprowadzamy do sprzedaży opony o jak najlepszych parametrach i cenie. Oceniamy je na podstawie etykiety UE która określa 3 ważne parametry: 

OPORY TOCZENIA – Podczas jazdy po drodze koła samochodu obracają się i kontakt opon z nawierzchnią powoduje straty energii, ilość której zależy od oporów toczenia opony. Im niższy jest poziom oporów toczenia, tym mniej energii jest potrzebne, aby pojazd mógł się poruszać. Ponieważ na opony przypada od 20 do 30 proc. zużycia paliwa przez auto, wybór ogumienia charakteryzującego się niskimi oporami toczenia bezpośrednio przełoży się na spadek kosztów paliwa. Pomiędzy klasami zużycie paliwa wzrasta średnio o 0,1 litra na każde przejechane 100 kilometrów.

Droga hamowania na mokrej nawierzchni 

– Skuteczność opony w tych warunkach można ocenić na podstawie długości drogi hamowania.  Parametr długości drogi hamowania na mokrej nawierzchni na etykiecie UE zasadniczo jest wyliczany dla zakładanej prędkości 80 km/h. W testach przy takiej prędkości droga hamowania opony klasy „A” wynosi 28 metrów, a opony klasy „E” – 46,5 metra. Różnica jest zasadnicza – aż ponad 18 metrów. Nietrudno się domyślić, że wybór opony wyższej klasy w danej kategorii jest gwarancją bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów.

* Pomiar według metod badania określonych w rozporządzeniu UNECE 117. Drogi hamowania mogą różnić się w zależności od warunków drogowych i innych czynników.

Klasyfikacja głośności

W unijnej klasyfikacji opon brany jest pod uwagę również poziom zewnętrznego hałasu generowanego przez oponę podczas jazdy. Wybierając opony o dobrej klasie głośności, możesz zmniejszyć uciążliwość swojego samochodu dla środowiska. Poziom hałasu jest podzielony na klasy A, B i C. Hałas toczenia opony mierzy się w decybelach, a dokładna liczba jest podana w dolnej części etykiety. Opony o niskim poziomie hałasu emitują od 67 do 71 dB. Najwyższy poziom odpowiada falom dźwiękowym w zakresie od 72 do 77 dB. Nawet niewielki wzrost liczby decybeli oznacza dużą różnicę w poziomie głośności. W rzeczywistości różnica 3 dB podwaja poziom hałasu zewnętrznego wytwarzanego przez oponę.

CENA 

Łatwo zauważyć jak znaczne są różnice cen pomiędzy oponami o tych samych parametrach: wymiar, indeks prędkości i nośności, oraz klasy opon. W większości zależy ona od polityki cenowej producentów, a ostatnio także od kosztów energii i pracy w poszczególnych rejonach świata. Najdroższe są opony wytwarzane w krajach EU – szczególnie po ostatnich regulacjach unijnych cen energii i emIsji CO2.

Cena jest bardzo ważnym czynnikiem na rynku opanowanym przez inflację, a zatem na preferencje zakupowe Klientów.

Stąd w naszej ofercie fińskie opony Nokian Tyres – którego producent Nokian  prowadzi popularyzację wysoko technologicznie zaawansowanych opon.

Japońskie opony Yokohama – opony produkowane w Japonii, Australii i krajach azjatyckich

Japońskie opony Sumitomo i Falken prdukowany w Japonii i Turcji.

Oddzielną grupą są opony dedykowane – czyli homologowane do poszczególnych samochodów sportowych i luksusowych. Tu polecamy opony PIRELLI – o dobrej cenie i największej ich ofercie oraz opony CONTINENTAL.

Nadal marką wiodącą są opony NOKIAN TYRES – pierwszego producenta opon zimowych. Paleta oferowanych przez NOKIAN TYRES opon obejmuje  uznawane za najlepsze: opony zimowe oraz letnie i całoroczne do samochodów osobowych, SUV, VAN, 4X4 i lekkich ciężarówek a także do samochodów ciężarowych, autobusów, ciągników i maszyn rolniczych, leśnych i dźwigów portowych.

Opony PIRELLI –  z najbogatszą ofertą opon homologowanych do samochodów luksusowych i sportowych i patrona europejskiej sieci serwisów DRIVER której jesteśmy członkiem i udziałowcem.

#

Opony grupy CONTINENTAL : czyli Continentalklasa premium,Uniroyal – klasa średnia i Viking z klasy budżetowej.

#

Zdobywające coraz więcej zwolenników opony FALKEN produkowane przez japoński koncern SUMITOMO, a także opony SUMITOMO produkowane przez tę firmę.

#

W roku 2022 do grona naszych dostawców dołączyła po dłuższej przerwie firma

YOKOHAMA POLSKA

Nowe, lepsze warunki współpracy stworzyły nam możliwości zaoferowania naszym Klientom te doskonałe opony w atrakcyjnych cenach.

Nie pozostajemy też obojętni na potrzeby Klientów preferujących lub poszukujących inne opony.

#

Naszym kluczowym dostawcą felg aluminiowych, stalowych i hybrydowych jest firma ALCAR WHELLS której pełna oferta dostępna jest w naszych serwisach oraz zakupowym portalu internetowym

https://portal.alcar-wheels.com/wheelsportal/83470/home/felgi

Felgi i opony kupuj w Lublinie. Nie wysyłaj kasy w inne , bogatsze rejony Polski tylko sprawdź ile za to wszystko zapłacisz na miejscu. Tu opony kupisz tanio i z pełną obsługą gwarancyjną.  Car-But Lublin oferuje wszystkie promocje producentów, a także swoje ceny specjalne na wybrane opony i felgi przez cały rok.

                                                                                    ♥♥♥

opony i felgi Lublin

opony i felgi
= kompletne koła

Najlepsze opony i felgi dadzą w połączeniu najlepsze koła do wszystkich samochodów osobowych, SUV, 4X4 i VAN’ow

Do wybranych opon dobierz i zamów na naszym portalu felgi aluminiowe, a my stworzymy z nich piękne koła

https://portal.alcar-wheels.com/wheelsportal/83470/home/felgi

oferujemy też :

AKUMULATORY

do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i motocykli.

WYCIERACZKI samochodowe

do szyb samochodowych

.

Automechanika Lublin Car-But

Naprawy układów hamulcowych, wymiana klocków, piast, bębnów

Naprawy zawieszenia

Serwis klimatyzacji samochodowych

Naprawy oświetlenia i elektryki

Dobór i wymiana wycieraczek szyb

Akumulatory – sprzedaż, wymiana i przekazanie do utylizacji zużytych


https://portal.alcar-wheels.com/wheelsportal/83470/home/felgi

oferujemy też :

AKUMULATORY

do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i motocykli.

WYCIERACZKI samochodowe

do szyb samochodowych

.

Serwis klimatyzacji samochodowych

#ZUMI

#firmy-net