Usługi


&

Wymiana opon w Car-But Lublin

od 1992 r. 

Firma znana jest jako niewielki ale solidny serwis opon i felg, gdzie można nabyć markowe opony i felgi o wysokiej jakości zapewniające poczucie bezpieczeństwa i gwarantujące, że zakupione opony i felgi zostaną dokładnie wyważone i zamontowane na samochodzie. Rzetelność, dokładność i użycie wysokiej klasy sprzętu przekłada się na zaufanie naszych klientów.
Profesjonalne doradztwo i dobór opon (felg),

&

fachowa wymiana opon ( standard, nisko profilowe oraz RunFlat )

kontrola naprawa, wymiana i programowanie czujników ciśnienia TPMS

wyważanie kół aluminiowych do 22″ z na wyważarce z testem drogowym Hunter

a jednocześnie wnikliwa obserwacja i kontrola stanu układów hamulcowych,

zawieszenia i klimatyzacji

to nasza codzienność, więc zawsze robimy to w solidnie.

#

Wymiana opon w Car-But Lublin.

Wymiana opon run-flat i nisko profilowych !

&

#

wymiana opon i wyważanie kół Lublin wulkanizacja Car-But

Prostowanie felg Lublin CarBut – regeneracja felg.

Wyważanie kół

Dobrze wyważone koła mają ogromny wpływ na trwałość całego układu kierowniczego,zawieszenia oraz opon. Ponadto eliminuje wszelkie drgania kierownicy, tak bardzo drażniące wielu kierowców.

U nas wyważanie kół odbywa się na bardzo precyzyjnej wyważarce marki Hunter, wyposażonej w test drogowy kół, test felg i opcje optymalizacji wyważenia.

Wyważamy koła samochodowe od 12 do 22 cali, koła do samochodów terenowych i dostawczych koła motocykli, skuterów i quadów. Do tej czynności używamy odpowiedniego rodzaju i jakości ciężarków korekcyjnych.

        Wyważamy koła z felgami nieprzelotowymi stosowanymi często w Peugeotach i Citroenach.


Hunter GSP9700

 Perfekcyjne wyważanie kół

poleca wulkanizacja Car-but Lublin

Obsługa kół motocyklowych

odbywa się podobnie jak kół samochodowych z użyciem odpowiedniego sprzętu. Jedyną w zasadzie różnicą jest czas i wykonywane czynności w celu zdjęcia kół z motocykla – wymaga to wiedzy i czasu którego nie można znormalizować z uwagi na różnorodność budowy motocykli i skuterów.

Wyważenie kół w motocyklu musi być bardzo dokładne – są to tylko 2 koła na których odbywa się jazda ze znacznymi szybkościami.  Nawet niewielkie niewyważenia powodują drżenie kierownicy i wibracją koła co wprost uniemożliwia jazdę.

W naszej ofercie posiadamy opony do motocykli, skuterów i quadów.

zapraszamy !

Czujniki ciśnienia TPMS

są podatne na awarie, a także zużywanie się ich baterii. Średnia trwałość baterii czujnika to 3 do 5 lat w zależności od eksploatacji pojazdu. W zasadzie nie wymienia się samych baterii gdyż czujnik i bateria to jedna całość. Wymienia się uszczelki, zawory i wkłady zaworów. Czujniki średnio kosztują około 200–400 zł za sztukę, co w przypadku wymiany ze względu na zużycie baterii oznacza koszt około 1000 zł. Najwygodniej byłoby mieć dwa komplety kół z oponami letnimi i zimowymi by uniknąć ryzyka uszkodzenia czujników, ale i tak przy zmianie kół nie ominie nas wczytanie do systemu nowych danych o nowych czujnikach.

Śruby i nakrętki do kół to także szybko zużywające się elementy. Na szczęście ich cena nie powala z nóg. Ale nie uszkodzony gwint to pewność, że koło będzie zawsze na swoim miejscu. Częściej, podczas odkręcania ulega uszkodzenie łeb śruby co też śrubę dyskwalifikuje.

https://g.page/CarButLublin?gm

Jest jeszcze jeden element który trzeba często wymieniać.

Pierścienie do felg aluminiowych

Prawidłowo wykonana wymiana kół aluminiowych obejmuje też wymianę pierścieni centrujących. W „niezbyt” profesjonalnych serwisach dochodzi bowiem do uszkodzenia lub zagubienia pierścieni. Pierścienie uszkodzone, zgniecione przez niedokładne spasowanie i dokręcenie śrub koła kluczem pneumatycznym nie nadają się do użycia, powodują wibracje kół.

 

Kola z oponami typu RUN-FLAT i nisko profilowymi, ze względu na duże obciążenia i prędkości, wymagają bardzo dokładnego wyważenia – najlepiej na wyważarkach z testem drogowym.  Podczas takiego wyważania dokonuje się procesu optymalizacji położenia opony względem felgi, tak by zminimalizować drgania koła spowodowane błędem kształtu felgi i biciem opony.

obejrzyj film instruktażowy

Dla ograniczenia drgań koła spowodowanych błędem kształtu lub biciem tarczy koła i biciem opony w wyważarce HUNTER GSP 9700 zastosowano specjalną funkcję. Aby prawidłowo ocenić zmiany siły promieniowej, działającej na toczące się po drodze koło, a wywołane nierównomierną sztywnością promieniową opony, błędem kształtu i biciem tarczy koła, stworzono warunki pomiaru zbliżone maksymalnie do rzeczywistych warunków współpracy koła z drogą.

W wyważarce GSP 9700 firmy HUNTER zastosowano dodatkową rolkę o średnicy 244 mm oraz funkcją (czyli test drogowy), słu żącą do oceny zmiany wartości siły promieniowej. 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

WULKANIZACJA LUBLIN

Serwis opon

Wulkanizacja opon to inaczej naprawa opon uszkodzonych. Przeprowadzamy ją zgodnie z procedurą z użyciem wysokiej jakości materiałów X-tra Seal USA, oraz Tip-Top.

Trzeba jednak zauważyć że nie wszystkie uszkodzenia opon nadają się do naprawy. Rozcięcia boków lub barku opony, uszkodzenie stopki czy też zerwanie drutówki dyskwalifikują oponę z dalszej eksploatacji. Zgodnie z normami bezpieczeństwa naprawom podlegają przebicia czoła opon czyli bieżnika opony które nie spowodowały dewastacji klocków bieżnika i struktury opasania. Prawidłowa naprawa opon przedłuża jej okres eksploatacji bez wpływu na jakość użytkowania.

W wielu zakładach wulkanizacyjnych możecie się Państwo spotkać z uszczelnianiem opony przy użyciu sznura wulkanizacyjnego. Jest to szybka doraźna usługa w sytuacji gdy nie można dokonać prawidłowej naprawy. Po takim uszczelnieniu należy w dość krótkim czasie poddać oponę profesjonalnej naprawie.

uslugi-naprawa-opon

Prostowanie felg i regeneracja felg aluminiowych i stalowych w

Car-but Lublin

Prostowanie przeprowadzamy na specjalnym urządzeniu wspomaganym dokładnym wykresem uszkodzenia z procesu testowej oceny na wyważarce Hunter. Pozwala to na usunięcie prawie niedostrzegalnych odkształceń i przywrócenie felgi do bezpiecznego użytkowania. Po takim zabiegu wyważanie kół jest bardzo dokładne a koła szczelne.

Ceny prostowania felg stalowych zaczynają się od 60,- zł brutto a aluminiowych od 80,- zł . Cena końcowa zależna jest od wielkości felgi i uszkodzenia, oraz czasu przeznaczonego na naprawę.

Do tego doliczamy koszt zdejmowania koła z samochodu demontażu i montażu opony.

Regeneracja felg aluminiowych i stalowych –  uzupełnianie ubytków, prostowanie felg, lakierowanie. Solidnie i profesjonalnie. Opcje wyboru koloru lakieru !

Prostowanie felg

Skrzywienia rantów felg powodują nieszczelności i spadki ciśnienia nie tylko w trakcie jazdy ale i na postoju. Skrzywienia boczne felg powodują wibracje układu kierowniczego podobne jak w przypadku niewyważenia kół, oraz nadmierne zużycie opon, łożysk i przegubów. Podczas wymiany opon zwracamy na to szczególną uwagę i informujemy Klientów o konieczności prostowania felg.


W procesie wymiany opon konieczna jest kontrola stanu zaworów zarówno tych standardowych jak i tych wyposażonych w czujniki ciśnienia.

Kontrola czujników oraz ich programowanie odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu którego oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane .

Posiadamy różnego rodzaju zawory i czujniki używane przez producentów samochodów co pozwala nam na szybkie i oszczędne naprawy systemu TPMS.

Pompowanie kół azotem  to:

znaczna poprawa komfortu jazdy zmniejszenie zużycia bieżnika opon ograniczenie zużycia paliwa azot jest obojętny na zmiany temperatury tzn. że w kole jest stałe ciśnienie niewrażliwe na rozgrzewanie się opon w trakcie jazdy azot nie zawiera wilgoci, a więc nie powoduje korozji felg i zaworów metalowych a jednocześnie przedłuża żywotność wkładów zaworu, co gwarantuje brak ubytków ciśnienia. azot nie przenika  przez strukturę gumy w takim stopniu jak powietrze, co również wpływa na stabilność ciśnienia. W trakcie wymiany opon zwracamy uwagę na stan techniczny zawieszenia, amortyzatorów, tarcz i klocków hamulcowych.

Prostowanie felg i regeneracja – szybko a solidnie

ZAPRASZAMY !

Sezonowa przechowalnia opon

To usługa skierowana do klientów szanujących swój czas i wygodę.

Pozostawione w naszym Hotelu koła podlegają ubezpieczeniu, czyszczeniu i konserwacji, składowane są w odpowiednim, ciemnym magazynie, wolnym od wilgoci i czynników chemicznych. Dodatkowo dokonujemy weryfikacji opon pod względem zużycia i uszkodzeń. Jednocześnie czyste koła są sprawdzane czy felgi nie mają zagięć i wyważane aby czas wymiany ograniczyć do minimum.

Już w serwisie, przed umówionym terminem wymiany koła są sprawdzone ciśnieniowo.

To wszystko przyspiesza proces sezonowej wymiany opon, kół, a więc oszczędzamy też Twój czas.

Nie musisz martwić się o składowanie kół, nosić je, zabezpieczać , angażować swój czas, brudzić ręce i samochód.

Ten kłopot pozostaw  nam!

Serwis klimatyzacji i ozonowanie Lublin wulkanizacja Car-But

Autoklima Lublin   Car-But

W okresie panujących wysokich temperatur klimatyzacja samochodowa jest dobrodziejstwem.

Ale by to dobrodziejstwo było skuteczne należy o nie zadbać – czyli sprawdzić jej działanie. Jeśli klimatyzacja nie jest odpowiednio wydajna, szyby parują a z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, są to wyraźne sygnały, że musimy zainterweniować i wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu. Raz w roku powinniśmy dokonać standardowych czynności polegających na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów dystrybucji powietrza do wnętrza kabiny, odgrzybienie  parownika, sprawdzenie drożności kanału odprowadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu.

Serwis klimatyzacji samochodowej to dość długi proces wymagający dokładności we wszystkich etapach . Może zająć nawet do 1,5 godziny.

W tym czasie wykonujemy jednocześnie ozonowanie kanałów wentylacyjnych i wnętrza samochodu oraz wymianę filtra kabinowego. Ozonowanie ma na celu dezynfekcję układu w skład którego wchodzi też filtr kabinowy, dlatego też należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Proponujemy też pranie tapicerki i czyszczenie dywaników samochodowych przy użyciu myjki parowej co gwarantuje skuteczność dezynfekcji wnętrza samochodu.

photo1
Proces obsługi klissssss

Serwis klimatyzacji i ozonowanie najlepiej !wulkanizacja Car-But Lublin

Pełny serwis klimatyzacji to :

– odessanie czynnika z układu – wytworzenie próżni – osuszenie układu – próba szczelności układu – w przypadku nieszczelności dodanie oleju z barwnikiem UV i lokalizacja wycieku – napełnienie układu czynnikiem w ilości zalecanej przez producenta auta – kontrolę ciśnienia w układzie klimatyzacji – sprawdzenie efektywności chłodzenia
Koszty takiej obsługi zaczynają się od 130,-  i zależne są od ilości użytego czynnika , czyli wielkości układu klimatyzacji i niedoboru czynnika chłodzącego.
Koszt filtra kabinowego indywidualny dla każdej marki samochodu
Wymiana filtra kabinowego od 10,- zł
Pranie dywaników samochodowych – cena umowna wg. zleceń

Serwis klimatyzacji Lublin

 Zapraszamy do naszego serwisu – Dolna Panny Marii 53

DZWOŃ 81 53 271 883

Pranie tapicerki samochodowej i czyszczenie wnętrza

.

Tapicerkę samochodową pierzemy myjnią parową Marem zespoloną z silnym odkurzaczem.

Wysoka temperatura pary w połączeniu z detergentami pozwala na głębokie czyszczenie tapicerki samochodu. Para czyści, dezynfekuje, usuwa zapachy, „grzyby” i bakterie ( doskonale dezynfekuje kanały wentylacyjne klimatyzacji samochodowej). Urządzenia parowe wyposażone w odkurzacz umożliwią eliminację roztoczy i alergenów dzięki połączonemu działaniu pary i podciśnienia które niszczą je i jednocześnie usuwają osady oraz nie powoduje przemoczenia tapicerki. Po czyszczeniu samochód szybko nadaje się do użytkowania.

Pranie tapicerki to odkurzanie, dezynfekcja parą i pranie wykładziny i dywaników, foteli samochodowych, tylnej kanapy, boczków drzwi, podsufitki i bagażnika .

Parą dezynfekujemy kanały wentylacyjne nawiewu i klimatyzacji.

Dodatkowo przeprowadzamy czyszczenie i pielęgnację  elementów plastikowych wewnątrz auta, deski rozdzielczej, szczelin w drzwiach, progów, wnęk kół, itp.

.

 orientacyjne ceny usług prania :

fotele 25,- zł/ szt.

  foteliki dziecięce – 40,- PLN

kanapa 45,- zł/szt.

wykładzina drzwi 15,- zł/szt.

podsufitka zależnie od wielkości  od 30 do 80,- zł

bagażnik: wykładzina 20,- zł , boki 5,- zł, roleta 15,- zł

kompleksowo samochody małe np. Toyota Yaris – od 150,- zł.

kompleksowo samochody średnie np. Skoda Octavia –  od 200,- zł

kompleksowo samochody duże (SUV) – od 240,- zł

.

***

Usługa jest dość czasochłonna, prosimy więc o wcześniejszą rezerwację terminów.

.

Wulkanizacja Lublin ul. Dolna Panny Marii 53

tel. 81 532 71 83

ZAPRASZAMY!

https://www.facebook.com/?ref=logo
** osobno foteliki dziecięce40,- PLN