Aktualności

[USŁUGI] Autoklima – serwis klimatyzacji

11 sierpnia

Serwis klimatyzacji i ozonowanie Lublin wulkanizacja Car-But

Autoklima Lublin   Car-But

W okresie panujących wysokich temperatur klimatyzacja samochodowa jest dobrodziejstwem.

Ale by to dobrodziejstwo było skuteczne należy o nie zadbać – czyli sprawdzić jej działanie. Jeśli klimatyzacja nie jest odpowiednio wydajna, szyby parują a z wentylacji wydobywa się nieprzyjemny zapach, są to wyraźne sygnały, że musimy zainterweniować i wybrać się do wyspecjalizowanego serwisu. Raz w roku powinniśmy dokonać standardowych czynności polegających na wymianie filtra kabinowego, czyszczeniu kanałów dystrybucji powietrza do wnętrza kabiny, odgrzybienie  parownika, sprawdzenie drożności kanału odprowadzającego skropliny z parownika klimatyzacji oraz oczyszczenie wlotów powietrza umieszczonych na zewnątrz pojazdu.

Serwis klimatyzacji samochodowej to dość długi proces wymagający dokładności we wszystkich etapach . Może zająć nawet do 1,5 godziny.

W tym czasie wykonujemy jednocześnie ozonowanie kanałów wentylacyjnych i wnętrza samochodu oraz wymianę filtra kabinowego. Ozonowanie ma na celu dezynfekcję układu w skład którego wchodzi też filtr kabinowy, dlatego też należy go bezwzględnie wymienić na nowy. Proponujemy też pranie tapicerki i czyszczenie dywaników samochodowych przy użyciu myjki parowej co gwarantuje skuteczność dezynfekcji wnętrza samochodu.

photo1
Proces obsługi klissssss

Serwis klimatyzacji i ozonowanie najlepiej !wulkanizacja Car-But Lublin

Pełny serwis klimatyzacji to :

– odessanie czynnika z układu – wytworzenie próżni – osuszenie układu – próba szczelności układu – w przypadku nieszczelności dodanie oleju z barwnikiem UV i lokalizacja wycieku – napełnienie układu czynnikiem w ilości zalecanej przez producenta auta – kontrolę ciśnienia w układzie klimatyzacji – sprawdzenie efektywności chłodzenia
Koszty takiej obsługi zaczynają się od 130,-  i zależne są od ilości użytego czynnika , czyli wielkości układu klimatyzacji i niedoboru czynnika chłodzącego.
Koszt filtra kabinowego indywidualny dla każdej marki samochodu
Wymiana filtra kabinowego od 10,- zł
Pranie dywaników samochodowych – cena umowna wg. zleceń

Serwis klimatyzacji Lublin

 Zapraszamy do naszego serwisu – Dolna Panny Marii 53

DZWOŃ 81 53 271 883
Sprawdź naszą ofertę bądź Skontaktuj się z nami