Aktualności

Zimowe opony Pirelli z homologacją do najlepszych aut

13 listopada

Opony Lublin – homologowane opony zimowe do Mercedesa

chcąc pokazać różnice pomiędzy oponami z homologacją do Merca a innymi, a inaczej ujmując stosowanymi często przez posiadaczy Mercedesa oponami bez homologacji lub z inną niż MO – zapraszamy do obejrzenia testu opon na torze Kielce

kliknij TU

Opony homologowane czasami określane są jako Original Equipment czyli oryginalne wyposażenie samochodu opuszczającego linię produkcyjną.

Producent nie wybiera ich losowo lecz oponę dopasowuje lub się projektuje do konkretnego pojazdu w oparciu o bardzo rygorystyczne normy i zasady. To więc ogumienie, które przetestowano bardzo dokładnie w eksploatacji danego modelu auta mają zapewnić możliwie najlepsze osiągi. Oponę homologowaną dobiera się też pod względem grupy docelowej sprzedaży – np. w przypadku aut wyższej klasy mocniejszy nacisk kładziony jest na komfort jazdy.

Opony homologowane do auta mogą posiadać niepowtarzalną rzeźbę bieżnika, konstrukcję lub wyróżniać się nietypowym składem mieszanki, aby zapewnić optymalne parametry techniczne, narzucają w pewien sposób sugerowane przez producenta parametry jazdy. Z drugiej strony mamy pewność, że dany rodzaj opon został w pełni sprawdzony pod katem bezpieczeństwa i komfortu codziennego użytkowania.

Ze względu na ten fakt w naszych serwisach przestrzegamy zasad stosowania opon homologowanych oferując opony kilku producentów dostarczających opony na OE =montaż fabryczny.

homologowane opony zimowe Pirelli do BMW

W ofercie opon homologowanych do BMW Pirelli oferuje opony do wszystkich modeli tego auta z przestrzeni ostatnich 20 lat. Nie są to tylko opony letnie Pirelli z pierwszego montażu ale także opony zimowe i wielosezonowe, a także opony na oś przednią i tylną. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż producenci aut projektując nowe auto zakładają jego parametry techniczne i użytkowe, a by w pełni je wykorzystać muszą do tych aut być skonstruowane opony o odpowiedniej twardości, przyczepności itd. Każdy kierowca wie jak się prowadzi z dużą prędkością auto na miękkich oponach – strach się bać :).

&

#Wiek opon a jakość i gwarancja !!

najlepsze opony zimowe z homologacją Audi

są podobnie jak do BMW czy Mercedesa odpowiednio konstruowane i tu też Pirelli posiada opony letnie i zimowe do wszystkich modeli w tym do tych bardzo szybkich o mocnych silnikach. Aby temu sprostać Pirelli oferuje nowoczesną oponę zimową o parametrach i wydajności opony letniej

OPONY ZIMOWE Pirelli P ZERO WINTER

Celem postawionym na początku projektu opony zimowej P Zero i osiągniętym było zaoferowanie właścicielom szybkich i luksusowych samochodów tego samego stylu jazdy, jaki jest typowy dla letniego P ZERO, co powoduje, ze zmiana sezonów jest niezauważalna. Mieszanka, wzór bieżnika i rozwiązania techniczne dostosowują oponę do warunków typowej zimy, zachowując ten sam poziom bezpieczeństwa i kontroli jazdy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pzero_winter-1-245x300.jpg

P ZERO oferuje teraz każdy rodzaj opon aby wyposażyć każdy najbardziej prestiżowy, luksusowy i sportowy samochód na świecie. Każda opona wyróżnia się specjalnym oznaczeniem na boku, co świadczy że jest dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego samochodu.

Katalog opon zimowych Pirelli

opny Pirelli Scorpion Ice

Opona SCORPION™ ICE & SNOW to opona przeznaczona do SUV-ów, zaprojektowana, by zapewnić świetne prowadzenie i komfort w zimowych warunkach. W czasie jazdy na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni, oprócz świetnej przyczepności, zapewnia także niski poziom hałasu.
SCORPION™ ICE & SNOW podkreśla zalety pojazdu i sprawia, że idealnie reaguje na zmiany warunków i stylu jazdy.

&

Opona SCORPION™ WINTER została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych pojazdach typu SUV i crossover. Jej konstrukcja ma na celu zapewnienie wysokich osiągów w każdych zimowych warunkach – zarówno na suchej, mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni.

&

Pirelli Cinturato™ Winter została opracowana, by podnieść poprzeczkę dotyczącą bezpieczeństwa i osiągów na każdej zimowej nawierzchni. Kultowa nazwa Cinturato idzie w parze z najnowszymi technologiami, pozwalającymi na uzyskanie w oponie zimowej najwyższego poziomu kontroli.


Do podstawowych przewag Cinturato™ Winter należą:

– świetne osiągi w każdych zimowych warunkach (na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach)

– pełna gama rozmiarów do samochodów osobowych oraz mniejszych SUV-ów i crossoverów

– wysokie klasy osiągów na etykietach unijnych.

– najlepsze w klasie osiągi na śniegu (hamowanie, prowadzenie i trakcja)

– efektywne hamowanie w niskich temperaturach, na mokrych i suchych nawierzchniach

– niski poziom hałasu i niski opór toczenia

&

PIRELLI WINTER SOTTOZERO™ 3

to zimowa opona przeznaczona do najlepszych samochodów premium, zaprojektowana pod kątem dopasowania i najwyższego poziomu bezpieczeństwa, kontroli oraz przyczepności w każdych zimowych warunkach.


Nowa mieszanka i nowy projekt lamelek wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie, by zapewnić świetne osiągi na zaśnieżonej nawierzchni. WINTER SOTTOZERO™ 3 powstała w wyniku prac projektowych prowadzonych wspólnie z najlepszymi renomowanymi producentami samochodów. W tej wersji produkowane jest najwięcej opon homologowanych zarówno w wersji RunFlat jak i standard.

&

Pirelli dla samochodów dostawczych

Pirelli Winter Carrier VAN to zarówno niskie koszty eksploatacji, jak i większe bezpieczeństwo kierowcy. Równomierne zużycie i wyśmienite wartości osiąganych przebiegów zmniejszają częstotliwość wymian. Wysokie osiągi na mokrych nawierzchniach, a także w trudnych warunkach zimowych pozwalają na bezstresowe podróżowanie.

Pirelli Winter Carrier VAN

kupuj w naszym serwisie bez dodatkowych kosztów !Na naszym portalu opony-felgi-koła

mail. carbutlublin@gmail.com

szukaj też naszych ofert na OLX