Aktualności

[USŁUGI_7] Prostowanie felg

4 marca

Prostowanie felg

Skrzywienia rantów felg powodują nieszczelności i spadki ciśnienia nie tylko w trakcie jazdy ale i na postoju. Skrzywienia boczne felg powodują wibracje układu kierowniczego (dyskomfort prowadzenia auta) podobne jak w przypadku niewyważenia kół, oraz nadmierne zużycie opon, łożysk, przegubów i całego zawieszenia.  Podczas wymiany opon zwracamy na to szczególną uwagę i informujemy Klientów o konieczności prostowania felg.

prostowanie felg Car-But Lublin

Prostowanie felg – na czym polega? Przez prostowanie należy rozumieć działania mające przywrócić obręczy jej wyjściowy kształt działając powolnie siłą przeciwną do tej która spowodowała uszkodzenie i w tym samym miejscu – tak by móc z prostowanej felgi bezpiecznie korzystać. Wykorzystywane są do tego maszyny, które dzięki elastyczności stopów, z których wykonane są felgi, niwelują odkształcenia.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem do prostowania felg stalowych i aluminiowych, z którego pomocą przywracamy obręczom ich pierwotny kształt i wytrzymałość.

Zanim jednak przystąpimy do naprawy, zawsze sprawdzamy, czy jest ona w ogóle możliwa do przeprowadzenia. W niektórych przypadkach, ze względu na stopień krzywizny i rozmiar uszkodzeń, pozostaje niestety zakup nowego kompletu. Mimo wszystko ocenę stanu obręczy i jej odkształcenia warto pozostawić doświadczonemu specjaliście, który podejmie ostateczną decyzję.

Uszkodzenia, deformacje felg zdarzają się często w miejscu mocowania zaworów czy czujników ciśnienia powodując ich uszkodzenie.

W procesie wymiany opon konieczna jest kontrola stanu zaworów zarówno tych standardowych jak i tych wyposażonych w czujniki ciśnienia.

Kontrola czujników oraz ich programowanie odbywa się z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu którego oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane .

Posiadamy różnego rodzaju zawory i czujniki używane przez producentów samochodów co pozwala nam na szybkie i oszczędne naprawy systemu TPMS.

Pompowanie kół azotem  to:

znaczna poprawa komfortu jazdy zmniejszenie zużycia bieżnika opon ograniczenie zużycia paliwa azot jest obojętny na zmiany temperatury tzn. że w kole jest stałe ciśnienie niewrażliwe na rozgrzewanie się opon w trakcie jazdy azot nie zawiera wilgoci, a więc nie powoduje korozji felg i zaworów metalowych a jednocześnie przedłuża żywotność wkładów zaworu, co gwarantuje brak ubytków ciśnienia. azot nie przenika  przez strukturę gumy w takim stopniu jak powietrze, co również wpływa na stabilność ciśnienia. W trakcie wymiany opon zwracamy uwagę na stan techniczny zawieszenia, amortyzatorów, tarcz i klocków hamulcowych.

Prostowanie felg i regeneracja – szybko lecz solidnie

ZAPRASZAMY !