Aktualności

Wycieraczki samochodowe

2 stycznia

WYCIERACZKI SAMOCHODOWE

to dobra widoczność to bezpieczeństwo na drodze.

CAR-BUT  Lublin – SPRZEDAŻ WYCIERACZEK i SERWIS WYMIANY

 na miejscu dobierzemy i zamontujemy nowe pióra odpowiednie do marki samochodu. .

Katalog wycieraczek Motgum

.

Wielu kierowców kupuje wycieraczki na stacjach paliw czy w marketach kierując się pilną potrzebą wymiany piór. Wielu popełnia przy tym błędy spowodowane nieznajomością tematu. Nabywają pióra nieodpowiedniej długości lub co najważniejsze o nie takim sposobie mocowania na ramieniu co czynie je nieprzydatnymi. Inni kupują wycieraczki na Allegro lub innych sklepach internetowych i też maja potem problemy do których dochodzą koszty przesyłek.

Czysta szyba samochodowa to podstawa bezpiecznej jazdy. W naszych warunkach klimatycznych, gdzie mamy sporo opadów deszczu i śnieg w okresie zimowym wszelkie brudy z jezdni przenoszone są przez koła samochodów jadących przed nami na szybę przednią samochodu. A to ogranicza nieraz całkowicie widoczność i stwarza zagrożenie. Od zmierzchu do świtu czyli w tej najgorszej porze jazdy potrzebujemy solidnych i sprawnych wycieraczek.

Pióra STANDARD do samochodów osobowych produkowane są w długościach od 280 do 700 mm
pióro standard

Wycieraczki standardowe charakteryzuje uniwersalność zastosowań. Dzięki kompletnemu systemowi adaptorów, pióra pasują do wszystkich samochodów osobowych produkowanych i montowanych w Polsce, oraz do ogromnej większości samochodów zagranicznych (patrz katalog). Pióra standardowe zawdzięczają niepowtarzalne właściwości użytkowe najwyższej jakości materiałom i komponentom użytym do ich produkcji.

.  np.

FORD Focus

– do większość modeli polecamy pióra płaskie Premium 560A i 480A .

Odporność antykorozyjna: powyżej 480 godzin (test w komorze solnej, kryteria wg ISO 9227).

Pióra wycieraczek wykonane z mieszanki opartej tylko na kauczuku naturalnym oraz 12-tu innych komponentach chemicznych z dodatkiem grafitu. Polepsza to współczynnik tarcia i niweluje głośną pracę wycieraczki. Użycie grafitu do mieszanki gumowej powoduje, ze brud nie osadza się on na szybie, co bywa częstym zjawiskiem w wycierakach konkurencji, które są grafitowane jedynie powierzchniowo. 

Pióra PŁASKIE do samochodów osobowych produkowane w długościach od 330 do 700 mm .

Pióra te nie mają opraw metalowych, a wkładka gumowa obsadzona jest bezpośrednio w sprężystych listwach piór. Dzięki tak odpowiedniemu kształtowi pióro stawia mały opór powietrza. Taki kształt gumy sprawia, że całe pióro lepiej przylega do szyby. W wycieraczki płaskie wyposażana jest aktualnie większość nowych samochodów

Guma wycieraka wykonana z mieszanki opartej tylko na kauczuku naturalnym oraz 12-tu innych komponentach chemicznych z dodatkiem grafitu.

Pióra HYBRYDOWE  do samochodów osobowych produkowane w długościach od 330 do 700 mm

Pióro hybrydowe Motgum to najnowszy trend w produkcji wycieraczek szyb samochodowych. Pióro to łączy w sobie nienaganną pracę wycieraczki standardowej z nowoczesnym wyglądem. Plastikowa obudowa, solidną metalowa konstrukcja znacznie poprawia aerodynamikę pióra i w dużym stopniu kształtuje jego estetykę. Ilość podpór konstrukcji metalowej, zastosowana w wycieraczce hybrydowej, pozwala na idealne rozłożenie siły docisku pióra niezależnie od kształtu szyby. Pasują one do wielu europejskich, japońskich i koreańskich samochodów i mogą zastąpić wszystkie pióra standardowe. Nawet te do ramion o mocowaniu hakowym i pióra płaskie z mocowaniem do ramion z bocznym bolcem .